Co to jest SMOG?


Nienaturalne zjawisko atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zanieczyszczenia powietrza wskutek działalności człowieka oraz niekorzystnych zjawisk naturalnych

Czy wiesz, że rocznie z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera 40 tysięcy osób?

To kompleksowe rozwiązanie wspomagające indywidualną i społeczną walkę ze smogiem.


Stworzyliśmy dla Ciebie czujnik jakości powietrza, zintegrowaliśmy go z automatyką domową, urządzeniami oraz aplikacjami - mamy też dla Ciebie maski antysmogowe. We współpracy z systemem LookO2, będziesz wiedział kiedy założyć maskę, kiedy ją zdjąć a nawet, kiedy wymienić w niej filtr.
Czujniki LookO2 to precyzyjnie oprogramowane urządzenia, które pracują w chmurze, wykorzystują WiFi i są niewielkich rozmiarów - przez co można korzystać z nich mobilnie.

Integracje automatyzujące to krok w kierunku inteligentnych rozwiązań, wyobraź sobie że okna w Twoim domu zamkną się a oczyszczacz powietrza wystartuje gdy LookO2 wyczuje, że jakość powietrza na zewnątrz przekracza dopuszczalne normy.

Aplikacje które są do pobrania za darmo to ruch w kierunku budowania świadomości społecznej. Przechadzając się po mieście będziesz notyfikowany o jakości powietrza z najbliższego czujnika LookO2 w okolicy. Aplikacje potrafią wyznaczyć dla Ciebie dodatkowo 'zdrową ścieżkę' tak byś omijał najbardziej zadymione części miasta w danej chwili. Możesz korzystać z nich na telefonie, tablecie czy zegarku!

API daje niekończące się możliwości, twórz oprogramowanie, analizuj czy przewiduj trendy jakości powietrza - dajemy Ci dostęp do danych za darmo, na żądanie - jesteśmy otwarci na innowacyjność.

Maski anty smogowe LookO2 są ręcznie robione z najwyższej klasy materiałów, posiadają najlepsze filtry i idealnie wpasowywują się w ideę walki ze smogiem we współpracy z czujnikami LookO2.

Jak to działa?


LookO2 to sieć rozproszona zbudowana z czujników stężenia niebezpiecznych pyłów (PM1, PM2.5, PM10)
Pył PM10 składa się z mieszaniny cząstek zawieszonych w powietrzu, będących mieszaniną substancji organicznych i nieorganicznych. Pył zawieszony może zawierać substancje toksyczne takie jak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (np. benzo/a/piren), metale ciężkie oraz dioksyny i furany. Pył PM10 zawiera cząstki o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych i płuc. Poziom dopuszczalny dla stężenia średniodobowego wynosi 50 µg/m3 i może być przekraczany nie więcej niż 35 dni w ciągu roku.
Pył PM2,5 zawiera cząstki o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra, które mogą docierać do górnych dróg oddechowych, płuc oraz przenikać do krwi. Docelowa wartość średnioroczna dla pyłu PM2,5 wynosi 25 µg/m3, poziom dopuszczalny 25 µg/m3.
Wchodzące w skład smogu szkodliwe pyły i znaczna wilgotność są zagrożeniem dla zdrowia, są bowiem czynnikami alergizującymi i mogą wywołać astmę oraz jej napady, a także powodować zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, niewydolność oddechową lub paraliż układu krwionośnego
Uruchomienie czujnika trwa dosłownie 3 minuty !
Korzystamy bowiem ze standardów, LookO2 posiada WiFi, pięknie skomponowany układ powiadomień LED i zasilany jest przez port MicroUSB - ułatwiliśmy wszystko tak, byś po jego zakupie nie musiał zastanawiać się nad konfiguracją!
Dane wysyłane są do chmury, gdzie następnie poddawane są analizie i odsyłane do czujnika. LookO2 poinformuje Cię odpowiednim kolorem o stężeniu pyłów w okolicy. Dodatkowo na stronie WWW, możesz przeglądnąć i przeanalizować wkyresy z Twojego oraz innych czujników LookO2. Takie rozwiązanie daje pełny wgląd na sytuacje.

Co to jest IJP?


Indeks jakości powietrza jest wskaźnikiem mającym w przystępny sposób zaprezentować poziom zanieczyszczenia powietrza dla kilku substancji jednocześnie. Przyjmuje on wartość najbardziej niekorzystnego w danym momencie stężenia ze wszystkich mierzonych substancji. Wartość indeksu prezentowana jest w postaci tekstowej i jest zależny od Skali Jakości Powietrza np. „bardzo dobry” lub „zły”.

Dlaczego?


Zbudowaliśmy to urządzenie z myślą o wszystkich, chcemy by każdy mógł mierzyć jakość powietrza w swojej okolicy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiatr, powietrze to dość nieprzewidywalny system a państwowych stacji pomiarowych nie da się postawić wszędzie.

Skoro tak jest, oznacza to że pomiary z drugiej strony miasta mogą nie mieć przełożenia na miejsca w których mieszkamy. Stąd pojawił się pomysł na własny pomiar. Dziś w dobie doskonałej elektroniki i jej dostępności - śmiało można mierzyć te wartości samemu, ale My poszliśmy o krok dalej - uważamy, że pomiary mają sens tylko wtedy gdy wszyscy mogą z nich korzystać. Dzięki modułowi WiFi każdy może czerpać korzyści z LookO2, wszystkie urządzenia wysyłają dane do chmury a na stronie WWW można przeglądać rezultaty pomiarów. Osiągneliśmy nasz cel tworząc system który pomaga wszystkim - za niewielkie pieniądze i daje możliwości przeglądania odczytów nawet tym którzy nie posiadają LookO2. Dziś posiadamy gotowy, przetestowany i w pełni wdrożony produkt oraz otwartą dla Wszystkich platformę. Dzięki WiFi urządzenie można podpiąć do infrastruktury wszędzie, w każdym domu, bądź mobilnie - ta cecha uwalnia LookO2 od wszelkich ograniczeń.

Gdzie można kupić LookO2 ?


Nasze czujniki możesz kupić u Nas na sklepie http://sklep.looko2.com
Bądź u Naszych dystrybutorów.